Stránka s informacemi o vývoji projektu HOCZ.org
RSS záchvat aneb já stále žiju, opravdu ^^;
12 února 2008, Blacky @ 10.33

Tak, už to skoro vypadalo, jako by se po mě slehla zem. Od Oxfordu se toho stalo hodně a neměl jsem ani zdaleka tolik času (a, přiznávám, ani nálady) na záležitosti kolem HOCZ, kolik by se slušelo. Nemá cenu se rozepisovat o tom, co vše mě potkalo či nepotkalo, ale snad už to všechno mám z krku. Dnes mě opět po dlouhé době chytil pracovní záchvat (jak tomu doma s láskou říkám po večerech) a řekl jsem si, že konečně nasměruji svou energii na něco smysluplného.

Včera mne Nikeš po krátké debatě zase trochu navnadil. Koukal jsem na titulní stránku a na výsledky jeho ankety o RSS a řekl jsem si, že se pro začátek pustím do něčeho trochu snazšího. RSS feedy budou zajímavá rozcvička. A aby se náááhodou nestalo, že bych na vás, milí zlatí, zapomněl, budete mít šanci sledovat, jak s tím hýbu. To by snad mohlo přesvědčit i ty věčné škarohlídy, že některé věci prostě jdou, když se dostatečně chce :)

Proč RSS? Jednak je to velice zajímavá funkce, která usnadní mnoha lidem (a především mě, konečně se nebudu moct vymlouvat, že nestíhám číst debatku, heh) sledování dění na HOCZ a dvak je to děsně in a cool a kdovícoještě. A když už jsme tak děsně moderní, že máme i vlastní blog, tak proč ne RSS?

Někteří méně rekovití (totiž geekovití – ach ta kontrola pravopisu) uživatelé možná neví, co RSS jsou. Nebudu si tu hrát na wikipedii, jen nějak zběžně naznačím, že RSS je speciální formát informací (založený na XML), který je snadno čitelný programy zvanými RSS čtečky (nebo taky readers). Taková čtečka vám může informace z RSS zobrazovat, kde si zamanete. Mezi e-maily (například Thunderbird to umí velmi dobře), na ploše (Google Desktop, Windows Vista to umí taky) nebo třeba může vyplivnout upozornění, kdykoliv se něco změní. Je to bezva hlídací pes, a když si vložíte RSS feed do čtečky, ušetří vám to hezkých pár kliknutí. Zkrátka a dobře, něco nepostradatelného pro lenochy mého kalibru :)

Pokud vše půjde hladce, tak ve středu nebo ve čtvrtek budu mít hotovo. Pokud chcete špehovat, jak na tom pracuji, zkuste zabrousit na http://tmp.hocz.org/rss … co nevidět tam začnou přibývat nějaké pokusné soubory. Mimochodem, na stole mám rozpracovaný další projekt, trochu větší. Až se vzpamatuju, budu v něm pokračovat. Myslím, že se máte na co těšit, ale nebudu kazit překvápko. A teď mě omluvte, Bleký si jde zase hrát, muhahah…

Footnote pro geeky ze SR: Věděli jste, že na HOCZ blog se dají posílat příspěvky z wordu jediným kliknutím? Hail t3h laziness! xD8 Comments a “RSS záchvat aneb já stále žiju, opravdu ^^;”


 1. Nikeš — 12. 2. 2008 @ 10.58

  LOOOOL, prej kde nic, tu nic :-)))

 2. Rizoto — 12. 2. 2008 @ 14.45

  Tomu se říká chytrej blogísek. Jen abychom tu za chvíli nepsali jak ve školičce pro bloggerky:)

 3. Sheila — 12. 2. 2008 @ 15.09

  Pánejo O_O

 4. Blacky — 12. 2. 2008 @ 19.00

  Ale Rizííí. Copaq mash proti bloggísqům našich kamarádek? Necesh fotečqy Garíska Oldmana? Sou mocinky wostomiloušký :-))))) *cmuk*
  (poznámka: posláno z IEčka, protože Firefoxí kontrola pravopisu z toho rudla vzteky XD)

 5. Thes — 15. 2. 2008 @ 15.24

  LOL, vy jste paka XD ale jo, dobře, jen tak dál xD

 6. Rajče — 16. 2. 2008 @ 21.38

  Thes, máš postřeh XD ale jo…super, že se to hejbe někam, nevim kam.. XD

 7. Rizoto — 23. 2. 2008 @ 16.02

  Blacky, když jsi ten post psal ve Wordu, zkoušel jsi ěnkdy podobným ŠkoličkaProBloggerky stylem napsat něco tam? Myslím, že ti to dá dvojnásob práce.. to potom zlatá kontrola pravopisu u FF:)

 8. Freya — 25. 4. 2008 @ 18.45

  diskriminujete ubohé prohlížeče které používají pouze takoví jako Arada nebo já :-)


Comment